Sukcesy artystyczne naszych uczniów w XL plenerze malarskim dla dzieci i młodzieży pt. „Nieszawa miasto nad Wisłą”

W słoneczne sobotnie południe 3 czerwca br. w gmachu Muzeum Etnograficznego we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie XL pleneru malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Nieszawa miasto nad Wisłą”. Z ogromną radością informujemy, że wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się uczniowie ZSK im. ks. Jana Długosza.

I miejsce oraz tytuł laureata zdobył uczeń klasy 3c LO Jędrzej Pilip.

Wyróżnienia otrzymali:

Maria Małachowska kl. 2c SP

Zuzanna Jarmuszewicz kl. 8c SP

Paulina Kazimierczak kl. II a LO

Na ekspozycji w Muzeum Etnograficznym można zobaczyć nagrodzone i wyróżnione prace naszych uczniów w trzech kategoriach wiekowych, wykonane różnymi technikami malarskimi, które przedstawiają widoki malowniczego miasteczka jakim jest Nieszawa — widziane oczami młodych artystów. Praca Jędrzeja Pilipa została dodatkowo wyróżniona poprzez umieszczenie jej na plakacie informującym o wystawie. Opiekunem artystycznym uczniów była pani Bożena Sobierajska.

Serdecznie gratuluję Jędrzejowi, Marysi, Zuzannie i Paulinie wspaniałego sukcesu artystycznego, pozostałym uczniom biorących udział  w plenerze gratuluję wzorowego reprezentowania szkoły, wasze prace były także wyjątkowe. Już dziś zapraszam w imieniu organizatorów na kolejny plener malarski, który odbędzie się w maju 2024 roku.

Bożena Sobierajska

Skip to content