Klasa 2bSP zwiedza Trójmiasto

Dnia 2 czerwca 2023 r. o godz. 6:30 klasa 2b SP wyruszyła na wycieczkę do Trójmiasta. Na szlaku pierwszy znalazł się Gdańsk. Stare Miasto– to ulice dosłownie zbudowane jak w bajce, otoczone kolorowymi kamienicami. To klejnot Polski. Uczniowie z wychowawczynią i rodzicami pierwsze kroki skierowali do Kościoła Mariackiego , oglądamy posąg Neptuna , robimy zdjęcia żurawia z mostu i podziwiamy misterne zdobienia fasad przy Długim Targu. Chlubą Gdańska jest najstarszy na świecie doskonale zbudowany Dwór Artusa. Już sama jego nazwa, pochodząca od imienia celtyckiego króla Artusa rozbudza wyobrażnię.  Drugim miastem wchodzącym w skład Trójmiasta jest Gdynia. To stare portowe miasto jest jednym największych portów handlowych w Europie, a jednocześnie jest portem pasażerskim i rybackim ,Uczniowie po smacznym posiłku udali się na DAR POMORZA. Trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909r. od lat 30 , 20 wieku do lat 80 służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa dla studentów Szkoły Morskiej w Gdyni .Obecnie statek – muzeum, cumujący gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim jest jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Wszyscy podziwialiśmy Skwer Kościuszki , miejsce gdzie znajduje się wiele kawiarni i restauracji. Można pospacerować, a dodatkowo odwiedzić  Akwarium Morskie. Wietrzny , ale słoneczny wieczór  spędzaliśmy w Sopocie. Po posiłku na który czekały dzieci klasy 2b ( TAK JAK WSZYSTKIE DZIECI  ŚWIATA !!! McDonalds ). Tanecznym krokiem udaliśmy się na molo. Molo w Sopocie to jedno z najbardziej charakterystycznych atrakcji tego miasta. Jest to najdłuższe drewniane molo nad Morzem Bałtyckim o długości około pół kilometra, z czego połowa wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Sopockie molo to także jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w całym świecie . Od niedawna też nosi nazwę Jana Pawła 2. Część spacerowa rozciąga się na długości dokładnie 511,5 metrów z czego zdecydowana większość , bo aż 458 metrów  wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.

Z żalem wsiadaliśmy do autokaru ,patrząc na wzburzone, piękne morze . Po chwili  ,uczniowie postanowili  wrócić TU w czasie wakacji.  Do Włocławka dojechaliśmy o godzinie 22,00 To była bardzo udana wycieczka.   Wycieczka integracyjna ! Śmiech , Radość, Śpiew …………..

Składam podziękowanie rodzicom ,którzy   wykorzystali dzień urlopu żeby spędzić ten dzień z dziećmi klasy 2b Pani Magdalenie Janiak, Pani Kalinie Ciesielskiej, Pani Joannie Rogalskiej, Pani Joannie Masłowskiej , Pani Magdalenie Kędzierskiej ,Pani Dorocie Fechner, i Panu Radosławowi Chełminiak

Mirella Kwiatkowska

Skip to content