Rocznicowa Komunia Święta uczniów klas czwartych

Dnia 4 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 we włocławskiej bazylice katedralnej w uroczystość Świętej Trójcy uczniowie klas czwartych naszej szkoły przeżyli swoją Komunię Świętą Rocznicową. Mszy św. przewodniczył ks. prałat Michał Krygier, koncelebrowali mszę św. ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak oraz ks. Tomasz Wiśniewski. Homilię wygłosił ks. Michał Krygier proboszcz włocławskiej bazyliki katedralnej, który tajemnicę Trójcy Świętej wytłumaczył na obrazowym przykładzie trzech różnych lamp elektrycznych podłączonych za pomocą listwy zasilającej ukazując przez to różnorodność osób boskich, a ich jedność w istocie. Aktywny udział Długoszaków we Mszy św. oraz białe alby podkreślały ważność tej rocznicy. O oprawę muzyczną zadbał pan Tomasz Centkowski wraz z przedstawicielami chóru szkolnego. Składamy serdeczne podziękowania panu Zbigniewowi Deruckiemu, za uwiecznienie na fotografiach tego wyjątkowego dnia.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content