Wyróżnienie dla Aleksandra Dyko w I Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Fantazyjne plamki”

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 4b SP Aleksander Dyko zdobył wyróżnienie  w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym   pt. „Fantazyjne plamki” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Chorych na Układowe Zapalenia Naczyń. Jak podaje organizator  na konkurs zostało zgłoszonych 186 prac z 43 różnych placówek szkolnych oraz kulturowych. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o rzadkiej chorobie należącej do układowych zapaleń naczyń Plamicy Schönleina-Henocha, rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych, a także aktywizacja społeczna chorych na układowe zapalenia naczyń (szczególnie dzieci). Opiekunem artystycznym uczniów była pani Bożena Sobierajska.

Aleksandrowi gratulujemy pięknej kreatywnej twórczości artystycznej, a wszystkim uczestnikom naszej szkoły wyjątkowego zilustrowania  tematu.

Bożena Sobierajska

Skip to content