Mecz nauczyciele vs licealiści – zwycięstwo drużyny Uczniów nad Kadrą ZSK 6:3!

W ramach drugiego dnia sportu doszło do tradycyjnego już pojedynku drużyn Nauczycieli oraz Uczniów ZSK. Po raz kolejny swą wyższością w dziedzinie piłkarskiego rzemiosła wykazała się drużyna uczniów z liceum Długosza, choć kadra ZSK tanio skóry nie sprzedała, uznając wyższość przeciwnika dopiero po dogrywce.

Zaskakująco pochmurny oraz deszczowy środowy poranek, po niezwykle parnym wtorku, stawiał pod znakiem zapytania piłkarskie spotkanie, na które przez cały rok czeka większość szkolnej społeczności, ale Opatrzność czuwała nad bohaterami sportowych zmagań.  Opady deszczu osłabły, a lekko wietrzna aura zapewniła znośne warunki do tego, aby o godz. 10:00 na boisku wielofunkcyjnym przy Dużym Długoszu mogły stanąć naprzeciw siebie dwie głodne sukcesu drużyny – Uczniów oraz Kadry ZSK.

Pierwsza połowa pokazała, że obydwie drużyny odrobiły lekcje z poprzednich lat. Zamiast huraganowych ataków na całej przestrzeni boiska, obydwie drużyny skupiły się na mozolnym, ale bezpiecznym konstruowaniu akcji, aby ograniczyć straty w posiadaniu piłki.  Uczniowie brylowali umiejętnościami technicznymi i starali się sprowokować drużynę przeciwną do otwartej wymiany ciosów, ale nauczyciele, pomni na swe kondycyjne niedobory wynikające z braku możliwości regularnych treningów, oszczędnie gospodarowali swym czasem przy piłce. Gdy już decydowali się zaatakować bramkę przeciwnika, większość oddawanych przez nich strzałów trafiała w światło bramki strzeżonej w drużynie Uczniów przez Szymona Suskiego, który imponował swą arcyskuteczną postawą na linii bramkowej. Pierwsza połowa, prowadzona w równym tempie z obydwu stron, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część spotkania obfitowała w zwroty akcji oraz grad bramek, których tak bardzo oczekiwali obserwujący ten mecz kibice oraz widzowie w internecie. Przysłowiowy worek z bramkami rozpruł pan Artur Jędrzejczak, którzy korzystając z opieszałości przy wprowadzeniu piłki ze strony bramkarza drużyny Uczniów, bez trudności skierował precyzyjnym strzałem futbolówkę do niestrzeżonej bramki – 1:0 dla Kadry! Uczniowie nieco zaskoczeni takim obrotem sprawy, rzucili się momentalnie do odrabiania strat. Po jednej ze składnych akcji drużyny Uczniów do wyrównania mocnym oraz precyzyjnym strzałem doprowadził Kacper Wilczek -1:1. Kilka minut później odważnym wejściem w pole bramkowe drużyny Uczniów zaryzykował pan Maciej Ziółkowski, który pięknym, technicznym strzałem głową pokonał wychodzącego z bramki Szymona Suskiego – 2:1 dla Nauczycieli! Okazało się jednak, że ta bramka była po dwakroć kosztowna, gdyż pan Ziółkowski na skutek spóźnionej interwencji bramkarza odniósł kontuzję okolic nosa i z powodu krwotoku musiał udać się do szpitala celem udzielenia pomocy medycznej. Strata tak doświadczonego obrońcy oraz zdobywcy bramki zachwiała morale drużyny Nauczycieli, z czego szybko skorzystali uczniowie. Dosłownie „poczuli krew” i zaraz po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził wyróżniający się w tym meczu niezwykłą aktywnością na połowie przeciwnika Bartek Nawrocki – 2:2. Jakby tego było mało, po kilku próbach ataku ze strony nauczycieli, to znów uczniowie zadali bolesny cios. Po raz kolejny wykazał się Kacper Wilczek, który po asyście poprzedniego strzelca bramki, wykazał się celnym strzałem na bramkę strzeżoną przez pana Dariusza Goldewicza – 3:2 dla drużyny uczniów, ich pierwsze prowadzenie w tym meczu. W tej jakże trudnej chwili objawiła się moc niezawodnego weterana boiskowych zmagań w zespole Nauczycieli – pana Józefa Nowaka, który pomimo niedawnego zabiegu i wciąż świeżych szwów wsparł kolegów w sportowej potrzebie. Tuż po wznowieniu gry, po podaniu od pana Krzysztofa Łodygowskiego, pan Józef ruszył w samotną szarżę i czarując obrońcę serią zwodów, położył bramkarza pewnym strzałem – 3:3 przy chóralnym okrzyku zgromadzonych na obrzeżach boiska kibiców!!!  Ta bramka przywróciła nadzieję osłabionej kadrowo drużynie belfrów, którzy zawsze walczą do ostatniego gwizdka. Po wznowieniu Mateusz Kozaczyk chciał momentalnie skarcić nauczycieli, ale „odbił się od muru” w postaci pana Jakuba Kostrzewskiego, który za spóźnioną interwencję został ukarany przez arbitra spotkania, a kolegę w nauczycielskim fachu, pana Piotra Chodołę, żółtą kartką. Nie zabrakło przeprosin, na szczęście Mateusz, twardy jak skała, bez szwanku od razu powrócił do gry. Dosłownie w ostatniej akcji meczu przysłowiowym „zbawcą” Kadry mógł zostać najlepszy pod względem technicznym w swej drużynie pan Przemysław Rutkowski, ale jego strzał trafił w słupek, do pełni szczęścia zabrakło tak niewiele!!! A więc remis 3:3 zakończył regulaminowy czas gry. Rzuty karne czy dogrywka? Zwyciężyli zwolennicy tej drugiej opcji składającej się z dwóch „połówek”.

Dogrywka, w której niestety nauczycielom zabrakło już nieco szczęścia, ale również sił, choć starali się w kilku momentach nawiązać równorzędną walkę, padła łupem drużyny będącej kwintesencją młodości oraz niezaspokojonej ambicji. Uczniowie byli tą stroną, która skutecznie punktowała przeciwnika i lepiej zniosła kondycyjne trudy biegowych zmagań. Ezgekucję rozpoczął bez wątpienia MVP dzisiejszych zawodów – Bartek Nawrocki. Pięknym strzałem „z fałsza”, poprzedzonym przedniej urody zwodem, wyprowadził swój zespół na prowadzenie 4:3. Kolejną cegiełkę dołożył już w drugiej połowie dogrywki Mateusz Kozaczyk po asyście z prawego skrzydła Bartka Nawrockiego – 5:3 dla Uczniów. Ta bramka podkopała psychicznie walczących ze swymi fizycznymi słabościami nauczycieli. Kropkę nad „i” postawił w ostatniej akcji meczu…zgadnijcie? Dynamiczny skrzydłowy – Bartek Nawrocki, ustalając wynik końcowy na 6:3.

Spotkanie zakończyło się wzajemnymi podziękowaniami za pełną zaangażowania postawę oraz wzniesieniem pucharu przez zwycięzców – drużynę Uczniów. Było to piękny pokaz międzypokoleniowej pasji do sportu, szacunku wyrażanego poprzez gesty fair-play, których nie zabrakło w toku zaciętej rywalizacji o zwycięstwo, oraz integracji na równych zasadach pełnej dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy organizatorom dzisiejszych zmagań – panu Krzysztofowi Łodygowskiemu oraz Samorządowi Uczniowskiemu LO, na czele z Przewodniczącą Martyną Kociorubą, za koordynację przebiegu oraz transmisji dzisiejszego sportowego święta!!!

Skład drużyny Uczniów: Szymon Suski (III A; br.), Ignacy Dembowski (IIA), Franciszek Jasiński (IIA), Mateusz Kozaczyk (IIIA; x1), Bartłomiej Nawrocki (IC; x3), Wojciech Sadowski (IIA), Wiktor Sękowski (IIIA), Kacper Wilczek (IC; x2), Stanisław Ziętarski (IIC).

Skład Kadry ZSK: p. Dariusz Goldewicz (br.), p. Artur Jędrzejczak (x1), p. Jakub Kostrzewski, p. Krzysztof Łodygowski, p. Józef Nowak (x1), p. Dawid Pacholski, p. Przemysław Rutkowski, p. Bartosz Rygielski, p. Maciej Ziółkowski (x1),

Jakub Kostrzewski

Skip to content