Szkolna wycieczka do Anglii i Walii

Dnia 5. czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, p. Agnieszką Szabłowską, p. Rafałem Kurzępą i p. Andrzejem Przybylskim, wybrali się na kilkudniową wycieczkę do Anglii i Walii.

W pierwszej połowie naszej wycieczki zobaczyliśmy między innymi Big Bena, Tower Bridge, Pałac Buckingham, 10 Downing Street, Katedrę św. Pawła oraz National Gallery, gdzie znajdują się dzieła artystów znanych na całym świecie. W drugiej połowie naszego pobytu odwiedziliśmy między innymi Oxford, miasto Stratford upon Avon gdzie urodził się William Shakespeare, malownicze miasteczko Tenby położone nad brzegiem morza oraz stolicę Walii Cardiff. Mimo, że zwiedzaliśmy cały dzień bez dłuższego odpoczynku, nikomu to nie przeszkadzało, ponieważ wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to, co zobaczyliśmy, na długo pozostanie w naszej pamięci. Nie mogliśmy też narzekać na pogodę ponieważ podczas całego naszego pobytu w pięknej Anglii i Walii świeciło słońce, a termometr często przekraczał 28°C.

Uczniowie mieli okazję zwiedzać wraz z przewodnikiem Panem Januszem Gajewskim oraz opiekunami naszej szkoły niesamowite krajobrazy Anglii i Walii. Pogoda i dobry humor dopisywały przez cały pobyt wszystkim uczestnikom wycieczki. Podróż była bardzo udana, wróciliśmy do Włocławka bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Zuzanna Trojanowska 8c SP

Skip to content