Wspólna wędrówka do Maryi

W dniach 6-13 sierpnia 2023 r. wyruszyła, jak co roku, pielgrzymka włocławska do Matki Bożej Częstochowskiej. Wraz z nauczycielami z naszego przedszkola: p. Pauliną Makowska, p. Eweliną Rutkowską i s. Rut Zawadzką wędrowały z rodzicami dzieci z naszego przedszkola.

Niespełna tysiąc pielgrzymów z diecezji udających się do tronu Matki Bożej Częstochowskiej w roku jubileuszowym 900-lecia Kościoła włocławskiego dotarło 13 sierpnia na Jasną Górę. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyło hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze podjęto temat jedności wspólnoty Kościoła. Dzień przed wejściem na Jasną Górę odbyło się ognisko. Służbom pielgrzymkowym osobiście  podziękował kierownik ks. Przemysław Pankowski. Dzieci otrzymały upominki w postaci plażowych piłek, styropianowych kolorowych samolotów.

Na Wałach jasnogórskich pątników przywitał Ksiądz Biskup Krzysztof Wętkowski.

Po dojściu na Jasną Górę pielgrzymi uczestniczyli w wieczornej Eucharystii. Niektórzy zostali na kolejne dwa dni: wzięli udział w drodze krzyżowej na Wałach oraz Mszy Świętej w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Bardzo dziękuję za wspólny czas wędrowania. Niech Maryja otacza nas, nasze rodziny swoim wstawiennictwem i opieką.

s. Renata Zawadzka

 

Skip to content