5-latki „Obłoczki” na wycieczce w „Dinoparku” w Kołacinku

W przepiękny, słoneczny dzień u schyłku lata  15 września 2023 roku grupa 5-latki „Obłoczki” wybrała się na edukacyjną wycieczkę do „Dinoparku” w Kołacinku. Celem wyprawy było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów oraz poszerzenie zainteresowań dzieci. Po przyjeździe na miejsce przywitała nas  Pani Basia – nasz przewodnik, która oprowadziła przedszkolaki po „Dinoparku” oraz opowiedziała wiele interesujących rzeczy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wycieczki po ścieżce ery mezozoicznej, na której dzieci spotkały wielkie, prehistoryczne gady i dowiedziały  się jak wyglądało ich życie. Następnie zwiedziły wystawę geologiczno – paleontologiczną z autentycznymi skamieniałościami sprzed wielu milionów lat.
Kolejnym punktem pobytu w Kołacinku była zabawa w „Małego paleontologa”, która polegała na własnoręcznym odnajdywaniu w piasku części szkieletu dinozaura za pomocą łopatki oraz sita. W nagrodę za owocne znaleziska  dzieci otrzymały pamiątkową figurkę dinozaura.
Po zabawie udaliśmy się na  interaktywną wystawę, gdzie zobaczyliśmy wybuchający wulkan oraz narodziny dinozaura a także wystawę edukacyjną „ICE AGE- Świat Lodu” gdzie mogliśmy podziwiać imponujące poroże Jelenia Olbrzymiego oraz podobiznę słynnego Mamuta i Nosorożca Włochatego. Po emocjach związanych ze światem prehistorycznych gadów  udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną przedstawiającą postaci i sceny ze znanych i lubianych bajek. Pani przewodnik przypomniała ich treści oraz płynące z nich morały.

Nasz pobyt zakończyliśmy zabawą w małpim gaju, basenie z piłeczkami  oraz zjazdach na Dino- dmuchańcu. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć bezpiecznie wróciliśmy  do przedszkola.

Katarzyna Hofman

Skip to content