Maroko pod gruzami – akcja charytatywna Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę”

Wolontariusze skupieni w Szkolnym Kole Wolontariatu „Mały Książę” zorganizowali akcję charytatywną – kiermasz ciast dla Maroka pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej.

Pomysł zorganizowania akcji oraz jej przebiegu powstał podczas pierwszego spotkania Wolontariuszy.  Z informacji, jakie docierają do nas z mediów wiemy, że tysiące rannych i ofiar śmiertelnych oraz ogromne zniszczenia to żniwo tragicznego trzęsienia ziemi, które w nocy z 8 na 9 września nawiedziło Maroko. Ludziom brakuje  wody, żywności, leków, materaców, generatorów prądu. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się około 70 kilometrów na południowy zachód od Marrakeszu. Zniszczenia w tym pięknym mieście są ogromne. W jego historycznej dzielnicy zawaliło się lub zostało uszkodzonych wiele budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zebrane pieniądze w kwocie 1000 zł i 73 gr  zostaną przekazane do Caritas Diecezji Włocławskiej, która przekaże zgromadzone środki działającej na miejscu partnerskiej Caritas Maroko.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną dla Maroka, z całego serca dziękujemy!

Bożena Sobierajska

Skip to content