Integracja klasy 5c SP

Korzystając z tak pięknej pogody w ostatnie dni września, wychowawczyni klasy 5c SP p. Katarzyna Lewińska zorganizowała pierwsze wspólne wyjście integracyjne, a przy okazji uczniowie mogli również uczcić nieco wcześniej niż inni Dzień Chłopaka.

Po złożeniu pięknych życzeń i wręczeniu drobnych upominków dla dwóch klasowych rodzynków o takim samym imieniu – Adam, przyszedł czas na quizy i zabawy na powietrzu, których celem było jeszcze bliższe zapoznanie się dzieci z nową koleżanką pochodzącą z Białorusi oraz nową panią wychowawczynią. Sprawiły one wszystkim mnóstwo radości i dostarczyły wielu cennych informacji. Czas spędzony poza murami szkoły pozwolił dzieciom zapomnieć na chwilę o trudach nauki i zmianach z jakimi musieli się zmierzyć wraz z końcem wakacji i początkiem roku szkolnego, bowiem przeszli oni do nowego, większego budynku szkoły i uczą się pod bacznym okiem nowej kadry pedagogicznej.

Kolejnym punktem programu była zabawa w kręgielni. Tu również nie brakowało okazji do śmiechu. Dzieci pokazały swoją siłę, zaangażowanie i umiejętność pracy w grupach.

Na koniec pozwoliliśmy sobie na odrobinę przyjemności i niezdrowego jedzenia. Należało się to wszystkim po tak intensywnym wysiłku. Dzieci były bardzo zadowolone i już pytały kiedy i dokąd będzie kolejne wyjście klasowe.

To był naprawdę dobry dzień.

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.” B. Cage

Katarzyna Lewińska

Skip to content