Klasa 2b i 2c SP na wycieczce w Milanówku i Otrębusach

22 września 2023 r. uczniowie klas 2b i 2c wybrali się w niezwykłe miejsca. Na początek zawitali do Labiryntu pod Warszawą. Ten ciekawy obiekt, zbudowany na wzór labiryntu, znajduje się w Milanówku. Pogoda dopisała i już wspólna jazda do celu wycieczki wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. W labiryncie uczniowie musieli wykazać się sprawnością i wiedzą.  Dzieci z niezwykłą ochotą wędrowały po ścieżkach i wykonywały zadania, szukając wyjścia. Śmiechu nie było końca, gdy okazywało się, że znaleźli się w „ślepej uliczce”. Każda klasa podzielona na mniejsze zespoły miała misje do wykonania. Odszukanie w labiryncie pożądanych wizerunków zwierząt  sprawiło im ogromną frajdę.  Były również zadania z mapą, odpoczynek w hamakach, zabawy w piasku na sztucznej plaży i berek w labiryncie.

Po takiej dawce wrażeń nadszedł czas na zasłużony posiłek. Oczywiście nie trzeba było długo się zastanawiać – uczniowie wybrali restaurację McDonald’s.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Ciekawostką jest, że to miejsce, to prywatna inicjatywa małżeństwa Joanny i Zbigniewa Mikucików. Przez ponad 30 lat zebrali oni ok. 300 zabytkowych samochodów, kilkadziesiąt motocykli, a także innych eksponatów techniki, takich jak, m.in. aparaty fotograficzne, czy radia. Rzeczy te gromadzili w przydomowym garażu, który z roku na rok trzeba było rozbudowywać. Aktualnie prowadzą oni muzeum, które może zwiedzić każdy chętny. Pojazdy z kolekcji Państwa Mikucików można również wypożyczyć, dzięki czemu niektóre zagrały nawet w filmowych produkcjach. Uczniowie zwiedzili Muzeum w towarzystwie przewodnika, który z pasją odpowiadał na każde ich pytanie. Zobaczyli najstarszy samochód, jaki znajduje się w Polsce, który pochodzi z 1897 roku. Był również Ford Coupe, czyli jeden z wielkich sukcesów Ford Motor Company. Nas natomiast zauroczył BMX Dixi, czyli samochód znany z bajek Disneya.

Wspaniałym zwieńczeniem całej wycieczki był godzinny przejazd po okolicy zabytkowym piętrowym autobusem z 1950 roku! Uczniowie zmęczeni, ale na pewno pełni nowych doświadczeń wrócili do domu.

Ewa Jackowska

Skip to content