Dzień Chłopaka IIA LO w Toruniu

W tym roku dziewczęta z klasy II A LO postanowiły zrobić niespodziankę naszym chłopcom, z okazji ich święta, zabierając ich szlakiem patrona województwa kujawsko-pomorskiego roku 2023, Mikołaja Kopernika.

Nasz wyjazd rozpoczął się od spaceru Bulwarem Filadelfijskim, którego zwieńczenie znaleźliśmy w toruńskim planetarium. Tutaj mieliśmy okazję przenieść się w przestrzeni o miliony lat świetlnych, począwszy od historii astronomii z czasów starożytnych mieszkańców Sumeru, skończywszy na erze kopernikańskiej. Wrażenia wyniesione z tej niesamowitej podróży były niesamowite i przyprawiły nas o niejedną naukową refleksję. Kolejnym naszym przystankiem był Escape Room, gdzie trzeba było rozwiązać serię skomplikowanych zagadek, by wydostać się z tajemniczego pokoju.

Dzień spędzony w Toruniu, będący celebracja święta naszych Panów, był dla nas czasem dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami.  Bardzo dziękujemy pani Ewie Nowak, która perfekcyjnie wsparła działania wychowawcy w sprawowaniu opieki nad młodzieżą.

Katarzyna Kwiatkowska – wychowawca klasy II A LO

Skip to content