Archeolodzy z 6a SP

02.10 klasa 6a wraz z wychowawczynią, Panią Małgorzatą Jaworską-Pomirską, której towarzyszyła także jako opiekun Pani Iwona Wojciechowska, wybrała się do Brześcia Kujawskiego, a dokładnie do tajemniczego labiryntu. W jakim celu? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając naszą notatkę.

W związku z tym, że jesteśmy odkrywcami i uwielbiamy przygody, wspomniana wyżej atrakcja zaspokoiła nasz głód odkrywczy. Dowiedzieliśmy się, że ścieżki labiryntu przedstawiają neolityczną amforę, która jest głównym elementem graficznym. Wzór nawiązuje do epoki neolitu celowo, ponieważ odwołuje się do pierwszych badań archeologicznych, które rozpoczęły się w okolicy Brześcia Kujawskiego 90 lat temu. Biorąc udział w naszej labiryntowej zabawie, poznaliśmy tajemnice związane z pierwszymi wykopaliskami na tych terenach.

Podróżując ścieżkami labiryntu wcieliliśmy się w rolę archeologów, którzy odkrywają tajemnice dawnych wykopalisk. Naszym zadaniem było dotarcie do 12 punktów rozmieszczonych w labiryncie. W każdym z punktów znajdowała się tabliczka z kodem QR, dzięki czemu mogliśmy odpowiadać na bardzo ciekawe pytania, z którymi najlepiej poradziły sobie Julia Fechner oraz Alicja Duszyńska, które jako pierwsze odgadły hasło.

Jesteśmy pewni, że ta wyprawa sprawiła, że wielu z nas zaczęło poważnie myśleć o odkrywczych przygodach. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nas zostanie sławnym odkrywcą?

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

 

 

Skip to content