Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, dlatego uczniowie klasy 2a Małego Długosza wybrali się 29.09.2023 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza. Pani bibliotekarka czytała dzieciom fragmenty książki „Opowieści, o tym co w życiu ważne”. Uczniowie wysłuchali opowieści o tolerancji i szacunku. Mali Długoszacy mogli też zobaczyć, jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach i poznać nowe propozycje, związane z zainteresowaniami. Chętnie wykonali przygotowane zadania. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, ćwiczą pamięć, uczą samodzielnego myślenia oraz pozwalają przeżywać wspaniale emocje. Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z dziecka z rodzicami. Zachęcamy wszystkich rodziców, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content