Festiwal dobrej energii CUDNOLANDIA

Dnia 12 października uczniowie z klas piątych Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku mieli przyjemność uczestniczenia w „Festiwalu dobrej energii Cudnolandia” w Centrum Kultury „Browar B”.

Podczas tego wydarzenia usłyszeć mogliśmy utwory muzyczne oraz wykonania teatralne, które podkreślały realia i zagrożenia otaczającej nas rzeczywistości. Wspomniano również o budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, aktywności sportowej oraz bezpieczeństwu na drodze. Najbardziej wyczerpująco pochylono się nad tematyką zagrożeń płynących z Internetu. Ważnym aspektem było również zachęcanie do spędzania czasu z bliskimi, odkładając na bok smartfony, czy też komputery.

Uczniowie klas piątych świetnie bawili się podczas koncertu. Wybitna oprawa muzyczna porwała młodą widownię do tańca. Założeniem wydarzenia było przekazanie wszystkim obecnym pozytywnej, dobrej energii i tak właśnie się stało. Nasi uczniowie wracali do budynku szkoły z piosenką „te ta te” na ustach. Również na korytarzach szkolnych rozbrzmiewał ten dźwięk.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować p. Jackowi Cudnemu, który był reżyserem tego festiwalu, za pamięć i zaproszenie uczniów naszej szkoły. Oby towarzyszyło nam przesłanie płynące z ostatniej, festiwalowej piosenki: „Dotknij życia, sercem dotknij”.

Paulina Kłonowska

Skip to content