Koncert Antidotum – Scena Myśli Niepokornej

Dnia 12.10.2023 r. na zaproszenie organizatora – Pana Jacka Cudnego, młodzież z naszego liceum uczestniczyła w koncercie Antidotum, który odbył się w Centrum Kultury “Browar B”.

Antidotum to projekt adresowany do uczniów szkół średnich, a jego celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na otaczającą nas rzeczywistość i drugiego człowieka. Mieliśmy tą niezwykłą przyjemność uczestniczyć w koncercie, który wywołał w nas wiele emocji. Tematyka, którą podejmowali artyści, zachęciła do przemyśleń nad jakością naszego życia codziennego, zastanowienia się co jest w życiu dla nas ważne. Oprawa muzyczna i  dźwięki instrumentów “na żywo” były ucztą dla ucha odbiorcy.

Młodzież w dzisiejszych czasach ma nie lada problem, aby dobrze funkcjonować w zastanej rzeczywistości. Jest wiele problemów, z którymi trzeba się mierzyć na co dzień.

Musimy sobie przypominać, i to coraz częściej, jak ważne jest obcowanie z drugim człowiekiem. Zatracamy się w nowoczesności i zapominamy, że nawet najnowocześniejsze urządzenia, nie zastąpią nam bliskich relacji i rozmowy. Przesłanie jednej z piosenek bardzo zapada w pamięci:

“Dotknij życia. Sercem dotknij
tych co w bólu są samotni,
których życie mocno rani.
Dziel się z nimi. Dziel bez granic.”

Godnym podkreślenia faktem jest to, że jedną z artystek występujących na scenie była nasza uczennica Roksana Kubajka (2c LO). Jesteśmy dumni, że wśród Długoszaków mamy tak ogromne talenty!

Dziękujemy Panu Jackowi Cudnemu za zaproszenie na tak wspaniały koncert i liczymy na dalszą pozytywną współpracę.

Polecamy stronę internetową na której można znaleźć teksty oraz wersje muzyczne projektu Antidotum: https://antidotum.cudnolandia.pl/antidotum-muzycznie

Marzena Żuber – pedagog szkolny

Skip to content