Nie ufaj wirtualnej rzeczywistości!

18.10.2023 uczniowie klasy IV b SP pod opieką pani Magdaleny Żuchowskiej oraz pani Kamili Włodarzewskiej udali się do Teatru na spektakl teatralny pt. “Dzieci sieci” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia. Autorzy w interesujący, wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować, zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i skutki jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie. Porusza problem hejtu, korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych. Przedstawienie skłania do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie z przeciwnościami. Uczy, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem. Nie ufaj wirtualnej rzeczywistości! Korzystaj z osiągnięć techniki XXI wieku w odpowiedzialny sposób!

Magdalena Żuchowska

Skip to content