XXIII Dzień Papieski w Małym Długoszu – „Jak Lolek stał się świętym”

„Wy jesteście przyszłością świata,
wy jesteście, nadzieją Kościoła.
Wy jesteście moją nadzieją!”
Jan Paweł II

 

W tym roku obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Z tej okazji, by wspomnieć niezwykłego człowieka, Świętego Jana Pawła II dnia 18.10.2023 r. uczniowie z klasy 2a wystawili sztukę teatralną pt.” Jak Lolek stał się świętym”, której celem było przybliżenie Małym Długoszaczkom postaci tego niezwykłego Człowieka, wielkiego Polaka. Uczniowie z klasy 2a wraz z Julią i Filipem, uczniami z klasy 3c przedstawili sylwetkę Jana Pawła II od narodzin, aż do śmierci. Mali Długoszacy dowiedzieli się, że Lolek, bo tak nazywali koledzy Karola Wojtyłę w dzieciństwie, uwielbiał grać w piłkę, jeździć na nartach, wędrować po górach, czy czytać książki podobnie jak wielu z nas. Kiedy został papieżem, wówczas pokochali Go ludzie na całym świecie. Odbył wiele pielgrzymek do najodleglejszych zakątków świata. Podczas występu artystycznego wybrzmiały piękne utwory „Moje miasto Wadowice”, „Nie zastąpi Ciebie nikt”, „Kochamy Cię Janie Pawle II, a także ukochana przez papieża Polaka pieśń „Barka”. Ten wyjątkowy dzień dopełnił i ubogacił występ naszego szkolnego chóru pod dyrygenturą pana Tomasza Centkowskiego. Następnie ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak pogratulował uczniom talentu, wyraził wdzięczność za przygotowanie przedstawienia. Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia była degustacja kremówek- ciastek, które uwielbiał Papież Jan Paweł II, które zawsze kojarzyły mu się z czasami maturalnym. Dziękujemy Julii Nowakowskiej oraz Filipowi Morawskiemu uczniom z klasy 3c za zaangażowanie i piękną rolę narratorską. Dziękujemy Rodzicom uczniów klasy 2a oraz wychowawcom świetlicy szkolnej za pomoc w przygotowaniu pięknej dekoracji.

W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Święty Jan Paweł II- Nasz Rodak”, który przy okazji tego święta był zorganizowany. Zwycięzcom konkursu zostały wręczone dyplomy i nagrody.

I miejsce: Lena Skiermańska kl. 2c
II miejsce: Franciszek Rosołowski kl. 2a
III miejsce: Julia Nowakowska kl. 3c

Wyróżnienia otrzymali: Filip Pirogowski-Gaspar kl. 2a, Karolina Fechner kl. 1a, Hanna Biesiada kl. 1c, Maria Małachowska kl. 3c, Zofia Zawadzka kl. 2a, Maria Ryniec kl. 2a, Stanisław Kozłowski kl. 3a.

Gratulujemy zwycięzcom!

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content