Przedszkolaki na spektaklu o przyjaźni

19 października 2023 roku  wychowankowie Katolickiego Publicznego Przedszkola “Pod Aniołem Stróżem”  z grup 4, 4/5,  5, 6a i 6b-latki, po raz kolejny wybrali się do  Teatru Impresaryjnego na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu pt. “Nasz Shrek”.
Tytułowy bohater – Shrek wraz z osłem, wilkiem, Czerwonym Kapturkiem oraz Babą Jagą przeżywając wspólne przygody, pokazali wartość jaką niesie za sobą prawdziwa przyjaźni i to, że  każdy z nas potrzebuje przyjaciela. Ponadto udowodnili swoim postępowaniem, że w życiu liczy się to, co mamy w sercu i przez to każdy z nas może być wyjątkowy. Barwna scenografia z efektami multimedialnymi, piękne kostiumy aktorów oraz włączenie publiczności do wspólnego śpiewania sprawiły, że spektakl podobał się dzieciom.
Na zakończenie przedszkolaki miały możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z postaciami występującymi w spektaklu.
Poprzez  uczestnictwo dzieci w różnorodnych spektaklach teatralnych przedszkole realizuje swoje zadania, jakie stawia podstawa programowa wychowania przedszkolnego a które budują wrażliwość estetyczną dzieci.

Katarzyna Hofman

Skip to content