Wychowankowie Internatu ZSK na meczu FIBA Europe Cup

W dniu 18.10.2023 roku grupa wychowanków naszego Internatu uczestniczyła wraz z wychowawcą Marcinem Weneckim w meczu koszykówki pomiędzy Anwilem Włocławek,
a hiszpańską drużyną Surne Bilbao Basket w ramach rozgrywek Fiba Europe Cup.

Był to niezwykle emocjonujący mecz, który obfitował w wiele widowiskowych i efektownych zagrań ze strony obydwu drużyn, a losy meczu ważyły się do ostatniej sekundy. Niestety, włocławska drużyna ostatecznie musiała w tym meczu uznać wyższość rywali, przegrywając 79:83. Wszyscy wychowankowie aktywnie dopingowali lokalną drużynę, zagrzewając koszykarzy do walki o zwycięstwo.

Wspólne wyjście na mecz było świetną okazją do zintegrowania się społeczności Internatu, bliższego poznania się i wspólnego spędzenia czasu wolnego, jak również chwilowym oderwaniem się od codziennej nauki oraz zdobyciem nowych doświadczeń. Mecz dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Postawa obydwu drużyn, które rywalizowały o każdy centymetr boiska w duchu zasad „fair play”, oraz zaangażowanie włocławskich kibiców w doping swoich idoli na długo zapadną w pamięci wszystkich wychowanków.

Marcin Wenecki

Skip to content