Bal Wszystkich Świętych w przedszkolu

„Święci nasi przyjaciele,

Dziś radości będzie wiele,

Bo bal wielki zaczynamy,

I Was z serca zapraszamy”.

Dzień 26 października 2023 roku dla dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” był czasem radości i zabawy z powodu balu z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych. Wydarzenie to wpisane w kalendarz przedszkola, co roku przypomina dzieciom o Świętych, którzy naśladowali Pana Boga w dobroci, byli Jego  przyjaciółmi. Teraz  przebywają blisko Niego, są szczęśliwi i radośni w Niebie.

Przedszkolna świetlica wypełniła się postaciami świętych i błogosławionych oraz aniołów. Dzieci bawiły się i tańczyły przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej oraz  dziecięcej.

Bal odbywał się w tygodniu misyjnym i mieliśmy okazję spotkać się z siostrą Małgorzatą ze Zgromadzenia sióstr św.  Piotra Klawera z Podkowy Leśnej. Siostra opowiedziała  dzieciom o tym, jak poprzez swoją pracę pomagają misjonarzom w prowadzeniu misji . Ponadto  przekazała dzieciom ważne wartości jakimi powinniśmy się kierować w życiu, są to przyjaźń  oraz miłość.

Celem balu  było wprowadzanie najmłodszych  w atmosferę radości, a także uświadomienie sensu  pamięci o świętych i promowanie świętości.

Katarzyna Hofman

fot. Marta Chrapkowska

Skip to content