„Módlcie się na różańcu”

„Módlcie się na różańcu” – to prośba, którą Matka Boża wielokrotnie kieruje do nas. Społeczność „Małego Długosza” na tę prośbę Maryi stara się odpowiedzieć w październiku przez codzienną modlitwę dziesiątką różańca. Uczniowie gromadzą się już o 7:45 przed szkolną kapliczką, aby tu wypowiedzieć lub wyśpiewać kolejne „Zdrowaś”. Modlitwę prowadzą dzieci z kolejnych klas 1-4.

Szczególnie uroczysty charakter miał ostatni tydzień, który był Tygodniem Misyjnym. Dziesiątka różańca odmawiana była za misje i misjonarzy, a uczniowie mogli zamienić strój szkolny na ubrania, których kolor był zgodny z kolorem przypisanym kontynentowi, w intencji którego się modliliśmy. Poniedziałkowy zielony kolor przypominał o modlitwie za Afrykę. We wtorek w szkole przeważał kolor czerwony razem ze wspomnieniem obu Ameryk. We środę zapanowała biel, a z nią modlitwa za Europę. Czwartek, to różne odcienie koloru niebieskiego, przypominający fale oceanu, który jak nasza modlitwa tego dnia otaczał Oceanię. Piątek, to ostatni dzień Tygodnia Misyjnego, w szkole. Tego dnia nasza modlitwa, niczym żółte promienie słońca kierowała się ku Azji. Owocem naszej wspólnej modlitwy w intencji Misji jest grupka uczniów z klas trzecich i czwartych, która jako wspólnota „Żywego Różańca” nadal pragnie modlić się za misje. Życzymy im wytrwałości.

s. Alina Alicja Śmiałek

Skip to content