Konkurs plastyczny „Wydarzenia z życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańcowych”

Październik, to miesiąc modlitwy różańcowej, a w Małym Długoszu również czas konkursu różańcowego. W tym roku trzydzieści troje uczniów z kl. 1-4 wzięło udział w plastycznym konkursie pt. „Wydarzenia z życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańcowych”. Celem konkursu było poznanie części i tajemnic różańca, kształcenie umiejętności rozważania wydarzeń z życia Jezusa i Maryi, zachęta do  udziału w nabożeństwach  różańcowych, a przede wszystkim uczczenie Matki Bożej poprzez powierzanie  Jej naszych codziennych radości i smutków w modlitwie różańcowej. Prace, które uczniowie wykonali na konkurs, jak zwykle były bardzo ładne, dlatego komisja w składzie: p. dyr. Bożena Sobierajska, p. Artur Lebiedziński oraz s. Alina Alicja Śmiałek, miała trudne zadanie do wykonania. A oto jego efekty:

I miejsce – Knapkiewicz Tobiasz kl. 2b
I miejsce – Nowakowska Julia kl. 3c

II miejsce – Matczak Patrycja kl. 3c

III miejsce – Kozłowski Stanisław kl. 3a

Wyróżnienie – Brzezińska Helena kl. 2a
Wyróżnienie – Zielińska Helena kl. 4a
Wyróżnienie – Zuehlke Izabela kl. 1b
Wyróżnienie – Cieplechowicz Jan kl. 1a

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

s. Alina Alicja Śmiałek

Skip to content