Tydzień Misyjny 2023

Trzecia niedziela października od 1926 roku jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, otwierający Tydzień Misyjny. W tym roku obchodzimy go pod hasłem “Misje sercem Kościoła”. Jest to czas, w którym przypominamy sobie o misyjnej naturze Kościoła i konieczności osobistego zaangażowania w miarę własnych możliwości w dzieło głoszenia Dobrej Nowiny o Zbawicielu.

W naszej szkole kolejne dni Tygodnia Misyjnego wyróżniliśmy ubierając się w kolory symbolizujące poszczególne kontynenty, włączając się w modlitwę różańcową w różnych językach w intencji misji oraz pamiętając o misjonarzach podczas codziennych Eucharystii w kaplicy szkolnej. Pogłębieniu świadomości misyjnej służyła wizyta s. Małgorzaty ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Podczas kolejnych lekcji s. Małgorzata spotykała się z uczniami naszej szkoły, by rozmawiać o misjach, pokazać stroje i przedmioty codziennego użytku z różnych zakątków świata. Ważnym elementem spotkań było przypomnienie podstawowych prawd naszej wiary o miłości Boga, skutkach grzechu i konieczności nawrócenia wzbogaconych, ku uciesze najmłodszych i zaintrygowaniu starszych, sztuczkami i trickami, polegających m.in. na tym, że w woreczku “pojawiały się” różnobarwne chustki symbolizujące stan duszy człowieka. Z innym efektownym pokazem wiązała się czerwona piłeczka, symbolizującą Bożą miłość, która bez względu na kolejność umieszczania w tubie zawsze “lądowała” na pierwszym miejscu, przypominając, że to miłość jest najważniejsza.

ks. Marcin Ziółkowski

Skip to content