Zajęcia kreatywne grupy ,,Gwiazdki’’ w Centrum Wsparcia Społecznego

8 listopada 2023 r. przedszkolaki z grupy ,,Gwiazdki’’ z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Seniora odwiedziły podopiecznych Centrum Wsparcia Społecznego we Włocławku.

Na miejscu na dzieci, jak i seniorów czekało wiele atrakcji w tym występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,Wrzos’’. Następnie dzieci wraz z seniorami podczas warsztatów wykonały wiele kreatywnych prac plastycznych z wykorzystaniem kredek, naklejek i plasteliny. Na zakończenie dzieci zaśpiewały dla seniorów kilka piosenek oraz w podziękowaniu wręczyły samodzielnie przygotowane laurki i herbaty na chłodne wieczory.

Dzieci miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym przebywają i mieszkają podopieczni placówki. Celem wycieczki do CWS było również uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający na świat oraz możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie potrzebujących, często samotnych.

Wyjście to dla przedszkolaków było niesamowitym wydarzeniem, które uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

Jolanta Gitner

Skip to content