Poznajemy zawody rodziców – pediatra

W dniu 8 listopada 2023 roku w grupach 3 i 5-latki gościliśmy mamę Antka i Franka, która w bardzo ciekawy sposób przekazała informacje o wykonywanym zawodzie. Pani Alicja Orlińska na co dzień pracuje w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku na Oddziale dziecięcym jako lekarz pediatra.

Przedszkolaki miały okazję poznać jak wygląda praca  w szpitalu, co jest potrzebne lekarzowi do wykonywania swojej pracy – atrybuty. Ponadto nasz gość opowiedział o przebiegu badania przed przyjęciem dziecka do szpitala na oddział a potem jak wygląda pobyt w szpitalu. W części praktycznej spotkania chętne dzieci poddały się badaniu stetoskopetem – gdzie lekarz pediatra sprawdzał bicie serca dzieci lub płuc oraz oteoskopem, którym sprawdza się uszy. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe naklejki “Dzielnego pacjenta” za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Głównym celem spotkania było w ramach orientacji zawodowej zapoznanie dzieci z zawodami w ich najbliższym otoczeniu oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań przedszkolaków, gdyż być może któryś z nich w przyszłości wybierze taką właśnie drogę zawodową.

Katarzyna Hofman
Skip to content