11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości w Małym Długoszu

Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa…

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2023 r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu narodowego oraz hymnu szkoły, wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie klasy 4b SP przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. „Dzień Niepodległości”.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń 1918 roku. Zobrazowała sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Ten dzień w naszej szkole był wyjątkowo udany, gdyż połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Serdecznie dziękujemy organizatorom tej uroczystości: p. Magdalenie Żuchowskiej – za przygotowanie uczniów kl. 4b do występu, p. Tomaszowi Centkowskiemu – za oprawę muzyczną oraz p. Marcie Treli i p. Natalii Jaworskiej za przepiękną dekorację sali gimnastycznej.

 Magdalena Żuchowska

 

Skip to content