Przedszkolaki na spektaklu “Baśniowe Granie” w Teatrze Impresaryjnym

9 listopada 2023 r. dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wybrały się do Teatru Impresaryjnego na przedstawienie pt.„ Baśniowe granie”. Spektakl został przygotowany przez aktorów z Teatru „Artenes” z Wrocławia. Reżyserem oraz scenarzystą był p. Zdzisław Dyrman.

Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetyczniej, rozbudzanie zainteresowań sztuką, kształtowanie kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Głównym przesłaniem sztuki było zwrócenie uwagi na negatywne skutki jakie niesie ze sobą zbyt częste spędzanie czasu z telefonem komórkowym lub tabletem. Bohaterowie Antek i Zuzia będąc na wakacjach u dziadków, spędzali zbyt wiele czasu przy tablecie. Porzucili swoje zainteresowania, uzależnili się od gier i zostali wciągnięci w wirtualny świat. Spektakl skonstruowano tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych. Dzieci, które od małego obcują z tego rodzaju sztuką, na pewno docenią to w swoim dorosłym życiu.

Spektakl dostarczył dzieciom wielu przeżyć. Wszyscy z uśmiechem, ekscytacją i wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów.

Paulina Makowska

 

Skip to content