Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania w Małym Długoszu

8 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania i tak, jak co roku również Mały Długosz przystąpił do ogólnopolskiej akcji. Cały dzień obchodziliśmy pod hasłem „JEM ZDROWO, ŻYJĘ KOLOROWO”. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przebrać się za wylosowany kilka dni wcześniej owoc lub warzywo. Dzięki czemu nasza szkoła była kolorowa, a uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich wyjątkowych strojów. Długoszacy przynieśli do szkoły różne produkty: pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa oraz soczyste owoce. Po omówieniu zasad BHP i umyciu rąk – przystąpili do pracy i przygotowania pysznych, kolorowych kanapek oraz sałatek owocowych. Zapach produktów roznosił się po całej szkole, a w klasach było wesoło i smacznie. Po wykonaniu kanapek uczniowie z chęcią przystąpili do ich zjedzenia. Wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje siłę do nauki i lepszej koncentracji podczas zajęć oraz energię do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Podsumowanie dnia odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie każda z klas miała możliwość zaprezentowania piosenki lub wiersza związanego z tematyka zdrowego odżywiania. Uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawców pięknie się zaprezentowali. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania.

Sandra Litka

Skip to content