Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu

“Jesteśmy Polką i Polakiem
fajną dziewczynką i chłopakiem
kochamy Polskę z całych sił
chcemy byś kochał ją i Ty…”

W dniu 13 listopada 2023 roku grupa 5-latków “Obłoczki” zaprezentowała montaż słowno-muzyczny z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głównym celem występu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.
Przedszkolaki słowem, piosenką “Kocham Polskę”, “Serce dla Polski”, “Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz tańcem Poloneza oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Na zakończenie występu cała społeczność przedszkola wyrecytowała wiersz W. Bełzy “Katechizm polskiego dziecka”, który w postaci pytań i odpowiedzi mówi o tożsamości młodego Polaka oraz przyjmując odpowiednią postawę odśpiewała Hymn Narodowy “Mazurek Dąbrowskiego”.

Również tego dnia odwiedzili nas reporterzy Telewizji Kujawy, którzy przygotowali relację z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Katolickim Publicznym Przedszkolu “Pod Aniołem Stróżem” na swojej antenie.

W godzinach popołudniowych “Obłoczki” wystąpiły po raz drugi, tym razem przed rodzicami, którzy ze wzruszeniem obejrzeli występ swoich dzieci. Przedszkolaki na długo zapamiętają wyjątkowy dla nich dzień, który był bardzo uroczysty, przeżyty dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak przystało na prawdziwego patriotę.

Katarzyna Hofman

Skip to content