Dzień Postaci z Bajek w Małym Długoszu

Dnia 16.11.2023 r. odbyła się wyjątkowa inicjatywa, w ramach której uczniowie z klas 4 postanowili podzielić się swoją pasją do czytania z młodszymi kolegami i koleżankami z klas 1-3. Podczas tego wzruszającego spotkania starsi uczniowie czytali młodszym fragmenty swoich ulubionych książek, dzieląc się swoją miłością do literatury. Inicjatywa ta nie tylko rozbudziła zainteresowanie czytaniem wśród młodszych uczniów, ale także zacieśniła więzi między różnymi klasami. Również tego samego dnia odbył się Bal Postaci z Bajek. Sala gimnastyczna szkoły ożyła bohaterami z ulubionych bajek uczniów. Na parkiecie tańczyły Księżniczki, Superbohaterowie i inne fantastyczne postacie, a kreatywność uczniów zadziwiła wszystkich. Zabawa szkolna nie tylko dostarczyła rozrywki, ale także promowała wyobraźnię i kreatywność wśród naszych podopiecznych.

W tym dniu gościliśmy również Teatr Bajeczny z Bydgoszczy. Na scenie pojawili się aktorzy, którzy wystawili przedstawienie pt. „Świnka Cherubinka”. Był to jesienny, sielski spektakl o mocy przyjaźni i przebaczeniu. Przygody Andzi i zabawnej świnki zaprowadziły Małego Widza do sędziwego, acz niezwykle trafnego morału, iż… „Czasami trzeba coś stracić, by to docenić…”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, rozpoznawały „mowę zwierząt”, śpiewały i tańczyły. Było zabawnie, radośnie i bardzo energetycznie.

Serdeczne podziękowania dla p. Elżbiety Płońskiej za przygotowanie „akcji czytania” oraz uczniom i uczennicom:
– z klasy 4a – Marii Chodole, Gabrysi Młynarczyk, Martynie Kmieć, Uli Molewskiej, Tosi Jagodzińskiej, Aleksandrze Goldzie, Helence Kaczorowskiej, Julii Chmielewskiej;
– z klasy 4b – Aleksandrze Lenczewskiej, Adzie Tyczyńskiej, Julii Lewandowicz-Ryniec;
– z klasy 4c – Ani Stróżyńskiej i Mikołajowi Królikowskiemu.
Za pomoc przy oprawie muzycznej naszego balu dziękujemy p. Kamili Kurdubskiej.

 Agnieszka Halulko-Kucińska

 

Skip to content