Mali Długoszacy z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek,
czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowany,
obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
Jan Paweł II

Dnia 17.11.2023 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą p. Katarzyną Wiśniewską udali się do Domu Społecznej przy ulicy Nowomiejskiej we Włocławku. Celem spotkania było zaprezentowanie programu artystycznego o Janie Pawle II pt.: „Jak Lolek stał się świętym”. Uczniowie z klasy 2a wraz z Julią i Flipem – uczniami z klasy 3c – przedstawili sylwetkę św. Jana Pawła II od narodzin aż do śmierci. Podczas występu artystycznego wybrzmiały piękne utwory „Moje miasto Wadowice”, „Nie zastąpi Ciebie nikt”, „Kochamy Cię Janie Pawle II”, a także ukochana przez papieża Polaka pieśń „Barka”.

Podopieczni ośrodka z nieskrywaną radością obejrzeli przygotowany przez małych aktorów program artystyczny, który dostarczył wielu wzruszeń. Pani Ewa Gehrke, kierownik działu terapeutyczno-opiekuńczego podziękowała uczniom za występ, za piękną grę aktorską. W dowód uznania uczniowie otrzymali piękne podziękowanie oraz słodkie upominki. Wizyta w DPS-ie była nowym doświadczeniem dla naszych uczniów, którzy przekonali się, że warto jest czynić dobro innym. Była to prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka bez względu na jego wiek i stan zdrowia. Chwile w Domu Pomocy Społecznej na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach, a my przekonaliśmy się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć o szarości dnia codziennego. Dziękujemy za zaproszenie, z pewnością zagościmy w niedługim czasie.

Dziękujemy p. Małgorzacie Stasiak, p. Wioletcie Lewandowskiej za pomoc w opiece nad dziećmi oraz p. Katarzynie Ryniec-Brzezińskiej, mamie Helenki, za pomoc w przewiezieniu rekwizytów oraz piękną fotorelację.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content