Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Długoszu

Każdego roku obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tym razem odbył się on 17 listopada w miniony piątek.

Ta światowa akcja umożliwia nam nauczycielom matematyki utrwalenie tabliczki mnożenia przez wspaniałą zabawę, w której bierze udział cała szkoła (uczniowie, nauczyciele, administracja). W tym roku osiem Komisji Egzaminacyjnych przepytało prawie całą społeczność „Dużego Długosza”. Możemy pochwalić się, że DŁUGOSZACY tabliczkę mnożenia znają i można im przypisać tytuł ekspertów.

Przeprowadziliśmy również liczne turnieje klasowe, z których wyłonieni byli NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH. Nie obyło się bez dogrywek, bo każdy chciał dostać najcenniejszą z nagród – TYTUŁ MISTRZA.

Nie myślcie sobie, że tabliczka mnożenia opanowała tylko starszą społeczność naszej szkoły. Nic mylnego!!!! „Mniejsi Długoszacy” z Wojska Polskiego również pokazali się z najlepszej strony, udowadniając, że tabliczka mnożenia nie jest niczym strasznym. Tutaj powstały cztery komisje, w których skład wchodziły: pani Gabriela Goszcz, pani Katarzyna Sobolewska, pani Klaudia Majewska Rybacka oraz pani Kamila Kurdubska. Każda z Pań miała do pomocy jednego uzdolnionego matematycznie ucznia, który sprawdzał wiedzę pozostałych DŁUGOSZAKÓW. Wśród Mistrzów znaleźli się również uczniowie klas 1SP. Uczniowie, którzy byli na wycieczce obchodzili ten dzień w autokarze. Podczas podróży wszyscy zostali sprawdzeni z tabliczki mnożenia, bo przecież podczas jazdy nie da się uciec z autokaru. Dlatego Pan kierowca również musiał odpowiedzieć na kilka pytań.

Każdy mistrz w nagrodę otrzymał certyfikat oraz odznakę, które upoważniały ich do sprawdzenia wiedzy nauczycieli, pracowników szkoły oraz kierowcy autokaru.

Cały dzień upłynął uczniom i nauczycielom na dobrej zabawie, ale tym samym na niesamowitym ćwiczeniu tabliczki mnożenia. Było dużo radości, śmiechu i niezapomnianych emocji.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i pozwolili, żeby matematyczne działania opanowały szkołę, oraz klasie 3ALO za postawę i pomoc.

Koordynatorzy: Joanna Karwowska i Gabriela Goszcz

 

 

Skip to content