Tydzień Życzliwości w Małym Długoszu

Od 21.11.2023 r. w Małym Długoszu obchodziliśmy „Tydzień Życzliwości”. Z tej okazji stworzyliśmy w naszej szkole Królestwo Życzliwości. Klasy przygotowały z wychowawcami materiały, które zostały zaprezentowane na wspólnych zajęciach w sali gimnastycznej. Zajęcia odbyły się w trzech grupach. Promowaliśmy godne naśladowania zasady, dzieci przygotowały herby rycerzy życzliwości, a dziewczynki medaliony wypełnione symbolami takich wartości, jak troska o drugiego człowieka, współczucie i miłość. Klasy nominowały i umieściły w „Alei Życzliwości” osoby, które chcą naśladować w czynieniu dobra. W „Alei Życzliwości” zapisaliśmy kilku świętych, kilku uczących w naszej szkole nauczycieli, ale także wzorowych kolegów z klas, którym dzieci są wdzięczne za pomoc i koleżeńską postawę. Jedna klasa nominowała do “Alei Życzliwości” swoich rodziców, jako ich przykłady do naśladowania.

Dzieci odkryły, że kraina życzliwości to nie bajka, że możemy ją tworzyć i w niej żyć. Królem Królestwa miłości i pokoju jest Dobry Bóg, a my jesteśmy Jego dziećmi, które chcą czynić dobro i być życzliwe. Na koniec tej pedagogicznej lekcji ślubowaliśmy być życzliwymi obywatelami Królestwa Życzliwości. Wychodząc z zajęć każdy mógł zabrać na pamiątkę miłe słowo zapisane na listkach drzewa radości, np. „Dobrze, że jesteś!”

Andżelika Uzarczyk

Skip to content