Adrianna Górczyńska laureatką IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI – Rodzina Ulmów i prawo do życia”

Z radością informujemy, że uczennica klasy 7c Adrianna Górczyńska została laureatką I miejsca IV OGÓLNOPOLSKIGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI – Rodzina Ulmów i prawo do życia”, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju. Opiekunem artystycznym uczennicy była pani Bożena Sobierajska.

Konkurs uzyskał honorowe patronaty Ministra Edukacji i Nauki, Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było: zapoznanie dzieci z Prawami Dziecka; poznanie przez dzieci Rodziny Ulmów i ich walki o prawo do życia każdego człowieka rozwijanie szacunku do drugiego człowieka niezależnie od koloru skóry, pochodzenia czy narodowości; uczenie korzystania ze swoich praw, jednocześnie szanowanie praw innych ludzi oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych i wymiana doświadczeń.

Gratulujemy Adriannie wyjątkowego ogólnopolskiego sukcesu artystycznego!

Bożena Sobierajska

Skip to content