Finalistki ogólnopolskiego konkursu „Śladami bohaterów podziemia”

We wtorek 5 grudnia br. zespół uczniowski z Długosza uczestniczył w uroczystej gali ogólnopolskiego konkursu „Śladami bohaterów podziemia”, która odbyła się w Muzeum Historii Polski w Warszawie. Uczennice  z 1 c LO – Alicja Kisielewska, Lena Rybarska i Nadia Zyc zostały finalistkami konkursu, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, co było podsumowaniem ich zespołowej pracy.

Warto zaznaczyć, że drużyna musiała odnaleźć osobę związaną z działalnością podziemia II wojny światowej, pamiątki związane z tym bohaterem oraz odpowiednie materiały źródłowe. Następnie uczennice wykonały kwerendę historyczną na temat odnalezionej postaci i pamiątek oraz przygotowały odpowiedni opis. Dodatkowo przygotowały film w konwencji Instastory obrazujący ich pracę badawczą. Tak powstała niezwykle ciekawa praca o Bronisławie Brodziaku – bohaterze polskiego podziemia.

Serdecznie gratuluję uczennicom i mam nadzieję, że nadal będą rozwijały swoją ciekawość badacza oraz poszerzały swoją wiedzę.

Anna Baranowska

 

 

Skip to content