Świąteczny nastrój w Internacie

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka oraz strojenia domostw nastrojowymi ozdobami. Kultywując tą tradycję, w dniu 05 grudnia 2023 roku młodzież z Internatu Zespołu Szkół Katolickich im. księdza Jana Długosza przystąpiła do ubierania choinki oraz dekorowania korytarzy Internatu.

Na Naszym drzewku znalazły się różnego rodzaju piękne świąteczne ozdoby, bombki, łańcuchy, zawieszki, gwiazdki oraz rozbłysły kolorowe lampki. Drzewko szybko nabrało kolorów i wygląda bardzo okazale. Każdy z wychowanków z dużym zaangażowaniem i przejęciem wieszał świąteczne ozdoby. Uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. Nie zabrakło przy tym wspomnień i opowiadań związanych z przeżywaniem Świąt z lat dzieciństwa w domach rodzinnych. Świąteczny nastrój zapanował w całym Internacie zwiastując zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego.

Marcin Wenecki

 

 

 

 

 

Skip to content