Gwiazdki na warsztatach ceramicznych w Skarbcu Fajansu

5 grudnia 2023 roku dzieci z grupy ,,Gwiazdki’’ wybrały się do Interaktywnego Centrum Fajansu – Skarbca Fajansu. Skarbiec Fajansu przenosi odbiorcę do niezwykłego, multimedialnego świata włocławskiej ceramiki, nawiązując do 150-letniej tradycji produkcji wyrobów fajansowych, a także oferuje szeroką gamę aktywności edukacyjnych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jedną z form aktywności edukacyjnej, w jakiej  uczestniczyły dzieci z grupy Gwiazdki były warsztaty ceramiczne oraz warsztaty figurek z gliny. W spokojnej i klimatycznej atmosferze pod okiem specjalistów prowadzących warsztaty, dzieci wykonały własnoręcznie robione ozdoby z gliny oraz malowały ceramiczne magnesy w klasyczne fajansowe wzory, które po wypaleniu stały się trwałą i piękną ozdobą.

Warsztaty dały dzieciom dużo radości, satysfakcji i zadowolenia podczas tworzenia swoich indywidualnych prac. Każda wykonana praca była oryginalna i pomysłowa. Korzyści wynikające z warsztatów ceramicznych pozwoliły zrobić przedszkolakom coś pięknego, a przy okazji zanurzyć się w doznaniach pracy z gliną, rozwijać wyobraźnię, zrelaksować się oraz pogłębić wrażliwość estetyczną.

Jolanta Gitner

Skip to content