Klasa 2c w Urzędzie Miasta

W dniu 05.12.2023 r. uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Włocławek. Podczas wizyty w Urzędzie dzieci spotkały się z Prezydentem Miasta panem Markiem Wojtkowskim. Podczas tego spotkania Prezydent Miasta opowiedział uczniom o swojej pracy, następnie dzieci zadawały przygotowane przez siebie pytania. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak wygląda gabinet, w którym pracuje prezydent. Nie zabrakło również prezentów, którymi można powiedzieć, wymieniliśmy się z panem prezydentem. Dostaliśmy górę cukierków, kredki oraz prześlicznego anioła, który niewątpliwie będzie w klasie naszym Aniołem Stróżem. Za to my podarowaliśmy wspaniałą świąteczną bombkę. Podczas zwiedzania Długoszacy zobaczyli również salę sesyjną, w której podczas prelekcji dowiedzieli się jak wygląda organizacja pracy Urzędu Miasta oraz czym on się tak naprawdę zajmuje.

To był przesympatyczny czas w Urzędzie Miasta.

Ewa Jackowska

Skip to content