Mikołajkowa wycieczka grup 4/5 i 5-latków na warsztaty świąteczne

Nadszedł grudzień, a wraz z nim świąteczna atmosfera. Pierwszym wydarzeniem tego czasu szczególnie lubianym przez dzieci są Mikołajki. Z tej okazji w przeddzień tego święta, grupy 4/5 i 5-latków pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Sielanka” Półka – Raciąż na warsztaty świąteczne.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów „Pachnący prezencik”, podczas których gospodyni gospodarstwa opowiedziała o tym skąd pochodzi sól, jej leczniczych właściwościach oraz o tym, z czym można ją połączyć, by była nie tylko dobra dla zdrowia, ale i pachnąca. Przedszkolaki wsypywały do słoiczków sól o różnych zapachach tworząc piękną dekorację. Ostatnim elementem zajęć było dekorowanie flamastrami i naklejkami pudełeczka, do którego był włożony słoiczek z rozgrzewającą solą.

Po zajęciach edukacyjnych i warsztatowych przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci słodkościami. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły dla Mikołaja piosenkę „Ding, dong spadał już śnieg…”. Następnie było karaoke z kolędami w wykonaniu dzieci i Mikołaja.

Po tych aktywnościach przedszkolaki zjadły obiad. Po chwili odpoczynku przyszedł czas na zabawy dydaktyczne i ruchowe w pomieszczeniu udekorowanym świątecznymi ozdobami.

Na koniec Promyczki i Obłoczki wypiły ciepłą herbatkę, zjadły ciasteczka i wyruszyły w drogę powrotną do przedszkola. Dzień spędzony w „Sielance” upłynął dzieciom aktywnie i przyjemnie, a przede wszystkim w atmosferze pełnej radości i uśmiechu.

Katarzyna Hofman

Skip to content