Kartki świąteczne do uczniów w Wielkiej Brytanii

Mimo, że żyjemy w erze cyfrowej, świąteczne kartki są uwielbianą brytyjską tradycją. Piszą je do siebie nie tylko członkowie rodziny, ale też sąsiedzi, koledzy z pracy, właściciele lokalnych biznesów. W szkołach nauczyciele wręczają uczniom listę z nazwiskami, aby każdy z nich mógł napisać życzenia swoim kolegom, koleżankom i wychowawcom. W Wielkiej Brytanii każdego roku sprzedawanych jest ponad miliard kartek świątecznych, z czego zdecydowana większość wręczana jest osobiście.

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klas 1b i 1c pod opieką p. Katarzyny Sobolewskiej przygotowali kartki z życzeniami w języku angielskim. Trafią one do uczniów w Poole, którzy w ramach wymiany przyślą kartki do nas. Głównym celem było zmotywowanie uczniów do nauki oraz poznanie nowego słownictwa związanego ze Świętami Bożego Narodzenia. Dodatkowo uczniowie mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością.

 Katarzyna Sobolewska

Skip to content