Święta tuż, tuż… czas na pieczenie pierników, ciasteczek

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym internacie odbyło się pieczenie maślanych ciasteczek.

Na początku naszej pracy odpowiednio przygotowaliśmy składniki oraz przybory kuchenne. Gdy wszystko było gotowe, zabraliśmy się z ogromnym zapałem i zaangażowaniem do pracy. Jedni wałkowali ciasto, inni wykrawali przeróżne kształty ciasteczek. Efektem naszej pracy były pełne blaszki słodkości, które pod czujnym okiem p. Mileny nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

Wypieki maślane to wyśmienity deser i przekąska zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zajęcia pomogły w integracji grupy, rozwijaniu kreatywności, nauce aktywnego spędzania czasu wolnego. Wychowankowie z chęcią planują kolejne zajęcia kulinarne.

Milena Witkowska

 

Skip to content