Weihnachtsmarkt in Dresden – Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

15. grudnia klasy 6a oraz 6c SP wraz z wychowawczyniami, Panią Małgorzatą Jaworską-Pomirską, Panią Pauliną Tokarską oraz z rodzicami, Panią Dorotą Antczak i Panią Kaliną Ciesielską, wybrały się w magiczną podróż na najstarszy jarmark  świąteczny w Niemczech, aż do Drezna.

Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania szklanej manufaktury produkcji Volkswagena, w której mieliśmy okazję obejrzeć montaż samochodów elektrycznych i podziwiać ekspozycję najnowszych modeli.

Następnie przeszliśmy do zwiedzania takich miejsc jak: zespół pałacowo – parkowy Zwinger, Albertinum, Stara Synagoga, katedra oraz opera. Przewodnik zapoznał nas z niesamowitą historią tego miejsca, która ma dużo polskich wątków, ale za dużo nie będziemy zdradzać. Każdy musi się sam przekonać, co kryją w sobie te piękne mury pałacowe.

Wisienką na torcie okazał się jarmark świąteczny, który swoją magią oczarował nas wszystkich. Mieliśmy okazję poznać miejscowe smakołyki, potrawy, a to wszystko pośród dźwięków świątecznych melodii granych na scenie.

Były to dla nas niezapomniane chwile, do których z pewnością będziemy wracać podczas każdych Świąt Bożego Narodzenia.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

Skip to content