Wyjazd na nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy kl. 5c i 6b SP

W piątek 15.12.2023r. kl. 5c z wychowawczynią p. Katarzyną Lewińską oraz 6b z p. Emilią Chodołą udały się na wycieczkę do Gdańska. Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz zwiedzanie miasta.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Iluzji De Ja Vu. Jest to niezwykłe miejsce przepełnione optycznymi złudzeniami, iluzjami i sztuką cyfrową. Uczniowie mogli na własne oczy przekonać się, że umysł potrafi płatać różne figle. Dzieci były miło zaskoczone wchodząc do kolejnych pomieszczeń tematycznych. Następnie wszyscy udali się na spacer po reprezentacyjnej części gdańskiego
Śródmieścia, gdzie piękne, stare kamienice wprowadziły w niezwykły nastrój tego historycznego miasta. Uczniowie mogli zobaczyć piękny, gotycko-renesansowy Ratusz Główny Miasta, przejść
przez Zieloną Bramę, spacerować Długim Targiem, ulicą Mariacką i zrobić mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Kolejnym punktem, którego nie można było pominąć, była oczywiście Bazylika Mariacka,
czyli największa ceglana świątynia na świecie i największy kościół w Gdańsku. Po długim spacerze przyszedł czas na ciepły posiłek, a po południu pozostało już tylko świąteczne szaleństwo na jarmarku. Nie zabrakło tam stoisk świątecznych, pięknych ozdób, choinek oraz karuzeli.

Wszyscy, troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili w godzinach wieczornych do swoich domów. Była to interesująca wycieczka, która po raz kolejny pozwoliła dzieciom poznać piękno naszego kraju oraz zatracić się na chwilę w jedynej w swoim rodzaju aurze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Katarzyna Lewińska

Skip to content