Gwiazdkowy wypad do miasta Neptuna

Grudniowy wypad do Gdańska zaczęliśmy od wizyty w Muzeum Iluzji “Deja vu”. Przez godzinę przebywaliśmy w niesamowitym świecie złudzeń optycznych, iluzji, sztuki cyfrowej oraz interaktywnej przestrzeni. Choć atrakcji tematycznych było bardzo wiele największe emocje dostarczyło nam przejście przez niezwykły tunel, w którym przyciąganie zdawało się nie mieć znaczenia. Chętnie robiliśmy sobie zdjęcia z krzesłem “oszukujacym” nasz zmysł wzroku. Patrzyliśmy także prosto w oczy smoka, który “nie wytrzymywał” naszego spojrzenia i odwracał głowę.

Po optycznych zabawach udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po zabytkowej części Gdańska. Poznaliśmy historię Zielonej Bramy, zobaczyliśmy Dwór Artusa, zrobiliśmy sobie zdjęcie przy Fontannie Neptuna. Na dłużej zatrzymaliśmy się w Bazylice Mariackiej, w której za sprawą pana przewodnika obejrzeliśmy zegar, organy, pietę i inne dzieła sztuki średniowiecznej, które nieuważnym turystom zwykle umykają. Kolejnym etapem naszej wędrówki był zabytkowy ratusz. Przeszliśmy także Długim Targiem do Złotej Bramy. Główną  atrakcją był jednak świąteczny jarmark. Regionalne domki – kramy skrywały liczne smakołyki i rękodzieło lokalnych twórców. Nasze zakupowe szaleństwo ograniczały wyłącznie – czas i finanse. Ale daliśmy radę.  Wszak w zakupach na czas nie mamy sobie równych. Niektórzy zrobili także prezenty dla swoich najbliższych.

Powrotną drogę spędziliśmy niezwykle wesoło (niektórzy próbowali sprawdzić wytrzymałość innych na hałas!) To była niezapomniana wyprawa. Tajemnicę baru mlecznego i negocjacji z Norwegami w kwestii telefonu komórkowego znają wyłącznie uczestnicy wyprawy, w myśl maksymy: “Co się wydarzyło w Gdańsku tam pozostaje”.

Uczestnicy wycieczki – klasa 4a i 5b wraz z wychowawcami p. Paulina Stężewska i p. Sylwia Pietrzak oraz p. Angeliką Uzarczyk.

Sylwia Pietrzak 

Skip to content