Szlachetna Paczka 2023

Jak co roku społeczność naszej szkoły i przedszkola wzięła udział w pięknej, świątecznej akcji, jaką jest Szlachetna Paczka. To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również są spełnieniem ich marzeń.

W tym roku wspieraliśmy p. Barbarę i jej rodzinę, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Zgłaszając się do Szlachetnej Paczki pani Basia nie prosiła o wiele. Głównymi potrzebami rodziny były artykuły spożywcze i higieniczne oraz toster. W naszej szkole nie brakuje ludzi dobrego serca, chętnych do pomocy potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności Długosza udało się nam odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny. 15 grudnia 2023 roku dary zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki we Włocławku, a następnie trafiły do p. Barbary i jej rodziny. Łącznie społeczność Długosza przekazała potrzebującym 57 paczek z różnego rodzaju artykułami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do szkolnej akcji i wspierali nas w działaniu.

Szczególne słowa uznania kierujemy do: p. Grzegorza Siedlaczka, p. Jerzego Koralewskiego, p. Pauliny Tokarskiej, p. Katarzyny Fechner, p. Małgorzaty Kurdubskiej, p. Moniki Filipczyńskiej, p. Karoliny Czerwińskiej, p. Katarzyny Podlaska-Krzywiec, p. Małgorzaty Karkowskiej, p. Joanny Kucharskiej, p. Katarzyny Arkuszewskiej, p. Agnieszki Ulewicz-Orłowskiej, p. Joanny Szeligowskiej, p. Jacka Beneturskiego, p. Anny Michalak, p. Joanny Pawłowskiej, p. Karoliny Kamedulskiej, p. Marty Gradowskiej, p. Magdaleny Siejki, p. Kamili Korejwo, p. Emilii Alabrudzińskiej, p. Anny Sokołowskiej-Alabrudzińskiej, p. Piotra Chmielewskiego, p. Eweliny Rutkowskiej, p. Natalii Maziarz, p. Katarzyny Wiśniewskiej, p. Gabrieli Goszcz, p. Klaudii Majewskiej-Rybackiej oraz do państwa Justyny i Bogdana Zuehlke. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klas: Ia SP, Ib SP oraz IIa SP.

Pragniemy wyrazić wdzięczność paniom, które pomogły nam pięknie zapakować prezenty: p. Katarzynie Pietruszce, p. Anecie Olejniczak, p. Renacie Adamskiej, p. Elżbiecie Andrzejewskiej, p. Violecie Lewandowskiej, p. Małgorzacie Klimczak oraz p. Małgorzacie Bagińskiej.

To dzięki Wam spełniły się marzenia rodziny, której postanowiliśmy pomóc. Dziękujemy za Wasz Dar Serca!

Koordynatorami Szlachetnej Paczki w naszej szkole były: p. Paulina Makowska, p. Kamila Marcinkowska i s. Renata Rut Zawadzka.

Paulina Makowska

Skip to content