Jasełka w Małym Długoszu

„Poprzez ciszy mgłę
z dala słychać śpiew,
dziś wszystkim z nas,
Bóg narodzi się”

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Ten magiczny czas i  piękną atmosferę uczniowie Małego Długosza odczuli podczas jasełek.

21 grudnia 2023 roku uczniowie klas 3a, 4a, 4b oraz 4c z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci odegrały role Maryi i Józefa, pasterzy, węża, Adama i Ewy ,gospodarza, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Wszystkim uczniom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki oraz kolędy, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Chór z Małego Długosza pod przewodnictwem p. Tomasza Centkowskiego urozmaicił nasze piękne przedstawienie.

Po zakończonym przedstawieniu odbyło się wspólne kolędowanie.

Przedstawienie zostało przygotowane przez: s. Alinę, p. Elżbietę Płońską oraz  p. Sandrę Litka.

Bardzo dziękujemy p. Marcie Treli za przygotowanie dekoracji.

 Sandra Litka

 

Wigilijne spotkania w klasach

Skip to content