Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z grupy ,,Gwiazdki”

Niewątpliwie  okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek  w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W tym roku odbyły się dwa przedstawienia jasełkowe. W dniu 21 grudnia odbyło się przedstawienie dla całej społeczności przedszkolnej, natomiast 22 grudnia dla rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz  bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i  zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali  umiejętności  recytatorskie i wokalne. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji świątecznych, ale również  wzmacniają relacje z innymi.

Jolanta Gitner

Skip to content