Rocznik ZSK miłą lekturą na Święta

Szanowni Państwo Pracownicy „Długosza”, Rodzice oraz Drodzy Uczniowie, z radością i satysfakcją oddajemy  w Państwa ręce 22. numer Rocznika Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. W ten sposób wiernie kontynuujemy przedwojenną tradycję utrwalania wydarzeń szkolnych w formie książki.

Tym razem,  Rocznik dedykowany jest śp. ks. biskupowi Romanowi Andrzejewskiemu, który miał nieoceniony wkład w reaktywację Szkoły Długosza w 2001 r., a potem wraz z jej uczniami cieszył się każdym jej sukcesem i postępem. Dowodem tego jest zdjęcie umieszczone na okładce tego numeru projektu p. Krzysztofa Jabłońskiego- ks. Biskup w otoczeniu uradowanych z prezentu długoszaków (głównie długoszanek). Ksiądz Biskup ufundował bowiem młodzieży… ogromne lustro w holu. Z tyłu okładki widzimy na zdjęciu współczesnych długoszaków, oddających hołd  Biskupowi Romanowi Andrzejewskiemu przy jego grobie w Licheniu. Przypadająca w 2023 r.  85. rocznica urodzin i 20. rocznica śmierci Biskupa była powodem dedykacji, jednak o naszym Dobrodzieju nie zapomnimy nigdy.

W 22. Roczniku ZSK znajdziecie Państwo  okraszone kolorowymi zdjęciami relacje z wydarzeń szkolnych we wszystkich etapach edukacyjnych, od przedszkola po liceum oraz z życia internatu. Są też sprawozdania nauczycieli z działalności wychowawczej i edukacyjnej, działalności kół  a także szkolnych organizacji. Z Rocznika dowiecie się Państwo o licznych sukcesach długoszaków, a także ujrzycie na klasowych zdjęciach naszych wspaniałych uczniów wraz z wychowawcami.

Jako wydarzenie roku uznano włączenie się naszej szkoły w obchody Roku Poli Negri w Województwie Kujawsko- Pomorskim. Organizacja i udział w imprezach poświęconych polskiej gwieździe Hollywood zaowocowały nowymi doświadczeniami, odkryciem wielu talentów i sukcesami.

Nad redakcją 22. numeru Rocznika ZSK pracowali: p. Jakub Kostrzewski, p. Aleksandra Michalak, p. Jadwiga Piasecka – odpowiedzialni za teksty; p. Kamila Kurdubska, p. Klaudia Majewska-Rybacka, p. Paulina Makowska, p. Sylwia Pietrzak, p. Ewelina Rutkowska – odpowiedzialne za teksty oraz wybór i opis zdjęć; p. Lidia Wiśniewska  – zastępca redaktora naczelnego, również wybierała i opisywała zdjęcia. Wszyscy wymienieni redaktorzy pracowali pod czujnym okiem redaktora naczelnego: ks. dr. Jacka Kędzierskiego.

Zachęcamy do lektury 22. Rocznika ZSK wszak, jak napisał i zacytował ks. Dyrektor  w słowie wstępnym: „Szanujmy wspomnienia,/Smakujmy ich treść,/Nauczmy się je cenić […]”.

Jednocześnie informuję, że dla osób preferujących tekst wyświetlany na ekranie dostępna jest wersja elektroniczna Rocznika – tego, oraz większości poprzednich tomów – kliknij w link >>

S. L.

 

Skip to content