Spotkania przedszkolaków przy wigilijnym stole

22 grudnia 2023 roku przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola Publicznego zasiadły do wspólnej, długo oczekiwanej Wigilii. Odświętnie ubrane dzieci zakończyły w tradycyjny sposób okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przy wigilijnym stole wychowankowie wspólnie kolędowali, złożyli sobie nawzajem życzenia, podzielili się opłatkiem oraz zjedli przygotowany posiłek. Podczas spotkania wigilijnego nie zabrakło także niezwykłego gościa, bowiem przedszkolaków odwiedził sam Święty Mikołaj, który przyniósł ze sobą nie tylko prezenty, lecz przede wszystkim dużo uśmiechu i radości.

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z niepowtarzalną magią oraz czasem wspólnie spędzonym z najbliższymi na upamiętnianiu narodzin Jezusa Chrystusa. Wigilia zaś, to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych dni w roku. Wspólnie spędzony czas utrwalił dzieciom znajomość tradycji, zwyczajów oraz wprowadził ich w świąteczny nastrój.

Sandra Jagielska
Skip to content